Cabinet Stomatologic
Cabinetul stomatologic TalDent este situat in Iasi, Bld. Primaverii nr. 4, Iasi, in incinta fostei policlinici industriale.

implant dentar

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

implant dentar

Mesaj  vale65 la data de Lun 26 Iul 2010, 1:17 pm

Buna ziua ! Am si eu o intrebare mai putin sau mai mult normala.In cat timp as putea sa-mi fac un implant dentar ,dat fiind ca am la dispozitie numai 2 sapt de concediu?Binenteles ca imi imaginez ca lucrarea e de amploare pt ca am o coroana pe maxilarul inf , iar dedesupt e jale .Aceasta coroana se tot dezlipeste si eu o tot lipesc cu adeziv special ,dar nu se mai poate.Lucrez in ca asistent medical in Italia ,iar aici vizitele la stomatolog sunt lungi si costisitoare.Nu-mi pot permite sa raman fara dinti mult timp.A-ti putea sa-mi raspundeti in ce mod mi-as putea rezolva problema repede si bine, si binenteles la preturi rezonabile. Va multumesc.

vale65

Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 26/07/2010

Sus In jos

Re: implant dentar

Mesaj  Dr. Irina Gabriela Talpis la data de Mar 27 Iul 2010, 10:21 pm

Buna seara!

Orice problema si mai ales a Dvs. se poate rezolva, dar in ceea ce priveste durata tratamentului si a pretului, este de preferat sa luati legatura cu un chirurg implantolog. El va poate informa cel mai bine si cu exactitate asupra problemei pe care o aveti, daca doriti realizarea unui implant.

Va doresc multa sanatate!

Dr. Irina Gabriela Talpis
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 23
Data de inscriere : 23/01/2009

http://www.taldent.com/

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum