Cabinet Stomatologic
Cabinetul stomatologic TalDent este situat in Iasi, Bld. Primaverii nr. 4, Iasi, in incinta fostei policlinici industriale.

Numele ma autocaracterizeaza!!!!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Numele ma autocaracterizeaza!!!!

Mesaj  Ady_cap_sec la data de Lun 13 Sept 2010, 12:26 am

Buna ziua! Povestea mea e ceva mai veche, asa ca incep prin a spune mi-e frica sa merg la dentist mai ceva ca de moarte. De mai bine jumatate de an am fost la dentist si mi-a spus ca am pulpita acuma la masea. Mi-a pus ceva solutie in masea si mi-a plombat acolo vata aceea. Mi-a spus sa merg dupa o saptamana sa imi scoata nervu. Surpriza! Dupa o saptamana durerea trecuse si bani se terminase Embarassed . Cu timpul am uitat de aceasta problema(daca nu durea nu ma gandeam la ea). Timp de mai bine de jumatate de an nu m-a durut deloc, ce e drept e ca nici nu prea am mancat pe partea aceea. Incepe sa ma doara. Vreau sa stiu ce s-a intamplat si ce se poate intampla in continuare. Presupun ca acum e nevoie de extractie. Nu am avut niciodata extractie asa ca mor de frica. AM un gust ciudat in gura, ceea ce presupun ca e puroi Crying or Very sad . Nu ma doare tare insa nu vreau sa mai aman pana nu mai rezist ca durerea creste pe zi ce trece. Va rog sa imi raspundeti cat mai rapid posibil. Va multumesc. pale

Ady_cap_sec

Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 13/09/2010

Sus In jos

Re: Numele ma autocaracterizeaza!!!!

Mesaj  Admin la data de Lun 13 Sept 2010, 2:45 pm

Durerea pe care o simtiti este posibil sa vina de la faptul ca aveti un abces dentar, si ar trebui sa mergeti cat mai urgent la acel medic stomatolog care va inceput tratamentul.

La extractie se ajunge doar in cazul in care acea masea nu mai poate fi salvata.

Durerea provocata de o extractie dentara, era o problema in trecut cand stiinta nu evoluase asa de mult, insa acum lucrurile s-au mai schimbat.

Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 25
Data de inscriere : 23/01/2009

http://www.taldent.com/

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum