Cabinet Stomatologic
Cabinetul stomatologic TalDent este situat in Iasi, Bld. Primaverii nr. 4, Iasi, in incinta fostei policlinici industriale.

durere continua la o luna de la extractie!!!help!!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

durere continua la o luna de la extractie!!!help!!

Mesaj  hana112 la data de Mier 05 Ian 2011, 6:51 pm

Buna ziua,

Revin cu aceeasi problema nerezolvata inca(extactia premolarului 45)Chiuretarea alveolei nu a fost facuta nici pana acum iar durerea persista.In fiecare zi iau analgezic si simt ca nu mai pot.Ieri am facut o radiografie pe care incerc s-o atasez aici sa-mi spuneti parerea dvs.Ce e cu gaura aia imensa si ce se poate face???Va rog mult astept raspunsul dvs.Medicul meu mi-a zis ca va trece in timp dar eu nu mai pot cu nervii!!!

hana112

Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 09/12/2010

Sus In jos

Re: durere continua la o luna de la extractie!!!help!!

Mesaj  hana112 la data de Mier 05 Ian 2011, 6:58 pm

[url=img010.jpg]img010.jpg[/url]

hana112

Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 09/12/2010

Sus In jos

Mesaj  Admin la data de Joi 13 Ian 2011, 3:28 pm

Buna ziua,

Din pacate nu se vede imaginea cu radiografia. Mai bine o trimiteti pe e-mail: brateanuirina@yahoo.com.

Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 25
Data de inscriere : 23/01/2009

http://www.taldent.com/

Sus In jos

fixare lucrare dentara

Mesaj  alsim la data de Mar 18 Ian 2011, 10:11 pm

Buna ziua,

nu am stiut cum sa creez un mesaj sa vi-l trimit si de aceea folosesc si eu zona asta pt a va scrie. am o problema, sper minora, cu o lucrare efectuata acum 5 ani din portelan, partea de sus, 4 dinti incepand cu premolar, imediat dupa incisiv.am observat de o luna de zile ca in zona premolarului, proteza fixa a inceput sa se miste un pic, de sus in jos, daca trag un pic de ea, asta dupa ce am simtit un iz ciudat in gura.proteza are doua puncte pe care se sprijina, premolarul si ultima masea, intre ele nu mai exista alta masea.daca misc un pic de lucrare miroase urat in zona premolarului.in zona molarului nu se misca deloc lucrarea. intrebarea mea este urmatoarea : exista posibilitatea ca lucrarea existenta sa fie lipita mai bine in zona premolarului unde se misca, astfel incat sa nu se mai miste deloc? asta fara a o dezlipi pe toata sau a o scoate.asa scap de izuri ciudate si fara cheltuieli. care ar fi solutia optima in acest caz, ma gandesc sa nu o pierd, asta aducandu-mi necazuri d.p.d.v. financiar. va multumesc anticipat si astept raspunsul dvs.

alsim

Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 18/01/2011

Sus In jos

Mesaj  Dr. Irina Gabriela Talpis la data de Mier 19 Ian 2011, 3:21 pm

Buna ziua,

Dupa descrierea Dvs. reiese clar ca lucrarea s-a decimentat (dezlipit) de la nivelul unui dinte stalp (dinte care a sustinut lucrarea), si de aceea se misca de sus in jos. Dupa ce lucrarea e decimentata (dezlipita) in totalitate de pe dintii stalpi (dinti ce sustin lucrarea), ea se poate recimenta cu conditia ca atat lucrarea cat si dintii stalpi sa se gaseasca intr-o stare buna.

Dr. Irina Gabriela Talpis
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 23
Data de inscriere : 23/01/2009

http://www.taldent.com/

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum