Cabinet Stomatologic
Cabinetul stomatologic TalDent este situat in Iasi, Bld. Primaverii nr. 4, Iasi, in incinta fostei policlinici industriale.

As dori un raspuns rapid daca se poate

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

As dori un raspuns rapid daca se poate

Mesaj  alexmm la data de Mier 25 Mai 2011, 11:07 pm

Buna seara,
Numele meu este Alex am 19 ani.
Problema mea este urmatoarea.La o carie acum aproximativ 3 ani mia fost pusa o plomba provizorie, si din motive mai putin intemeiate nu m-am mai dus pentru inlocuirea ei.Acum cateva luni ea a cazut, si in locul ei s-a format o carie.Mentionez ca imi este extrem de frica de stomatologi si in special de injectii.Maseaua nu ma doare decat la apa foarte rece in rest nu am probleme.Acum o saptamana am fost la stomatolog pentru aceasta carie, el ma trimis la radiografie si a spus ca, carie este mai profunda dar nu a ajuns la nerv.
Problema este ca eu nu pot ajunge la stomatolog in urmatoarele 30 de zile si as dori sa stiu daca cu o igiena bucala adecvata, carie mai poate astepta o luna fara sa ajunga la nerv.

Va multumesc, ma scuzati daca nu m-am exprimat foarte corect dar sunt in sesiune si datorita gandului ca ar putea ajunge la nerv sunt extrem de agitat.

alexmm

Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 25/05/2011

Sus In jos

Re: As dori un raspuns rapid daca se poate

Mesaj  Admin la data de Joi 26 Mai 2011, 3:20 pm

Factorii care contribuie la evolutia cariei dentare sunt: igiena necorespunzatoare, alimentatia, stressul si timpul. Nu exista o formula exacta care sa determine daca evolutia unei carii poate ajunge in camera pulpara in decursul unei luni, chiar si cu o igiena orala corespunzatoare.

Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 25
Data de inscriere : 23/01/2009

http://www.taldent.com/

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum